často kladené dotazy

otázky a odpovědi týkající se šálku pokito včetně instruktážních videí

Ano, jistě! Je pro nás velmi důležité, aby byly použité materiály zcela zdravotně nezávadné a schválené americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a Evropskou lékovou agenturou.

Šálky pokito byly navrženy a vyrobeny ve Velké Británii. Britské výrobní závody mají to nejvyšší možné mezinárodně uznávané hodnocení kontroly jakosti, čistoty a pracovních podmínek pro zaměstnance.

Šálky pokito určitě nejsou stejné jako ty, které máte doma už dlouho. I když dnes můžete na trhu narazit na několik různých skládacích hrnků, ne všechny jsou stejné. Materiály, jako například cín, silikon, nebo dokonce kůže, které se používaly v minulosti, mají dnes velká omezení. My jsme k výrobě použili ty nejmodernější materiály odolné proti vysokým teplotám a opotřebení, které jsou vyráběny v Evropě, jsou bez chemického zápachu a dlouho vydrží. Naše výrobky se rovněž odlišují svým jedinečným designem. Každý šálek pokito nabízí 3 různé velikosti včetně oblíbené Grande (16 oz nebo 475 ml). Jeho víčko se zaklapávací zátkou dokonale těsní, takže se už nemusíte obávat, že vám nápoj ze šálku náhodně vyteče. pokito je jednoduše skvělý šálek!

To nedoporučujeme! pokito bylo navrženo jako alternativa k papírovým kelímkům, takže je určeno pro použití v první řadě k pití „za pochodu“. Má víčko se zaklapávací zátkou, které dostatečně těsní, aby vám nápoj ze šálku nevyšplíchl, když do vás někdo vrazí v přeplněném metru cestou do práce, ale nejedná se o termosku. K tomu účelu jsou na trhu k dispozici jiné skvělé výrobky – ty jsou však těžké a poměrně drahé. Jakmile svůj nápoj dopijete, ze složeného a uzavřeného šálku pokito vám v kapse nebo kabelce nevyteče žádná sedlina.

Šálek pokito si po naplnění horkým nápojem zachová svou pevnost a tvar. Jeho materiály jsou odolné vůči vysokým teplotám a středový kroužek poskytuje dodatečnou izolaci pro bezpečné uchopení. I přesto může být na dotyk teplý. Při teplotách nad 80 °C nebo 176 °F tedy doporučujeme šálek uchopovat opatrně. V kavárně vám ale většinou tak horký nápoj nenalijí.

Čas od času nabídneme novou barevnou variantu v limitované edici.

Ano, dali jsme si opravdu záležet na tom, aby měl naprosto hladké vnitřní stěny, a tudíž se na nich neusazovaly bakterie. Je nejlepší ho vypláchnut vždy, když dopijete nápoj, a před tím, než ho uložíte do kabelky či tašky. Po návratu domů ho vložte do horní části myčky nádobí a ráno si ho z ní zase čistý vyjměte. Případné skvrny, které se v šálku mohou po nějakém čase objevit, nebo silnou vůni od nápojů odstraníte s použitím kartáčku a pasty vytvořené z jedlé sody a vody. Podívejte se na naše instruktážní video zde:

Zajímavá otázka. Milióny stromů, které se kácejí pro výrobu dřevoviny, se pěstují po dobu delší než 30 let v oblastech, jako je Skandinávie, Kanada, Německo a Rusko. Surové kmeny se přepravují do papíren, kde se zbaví kůry, dřevo se zpracuje na štěpiny, rozemele, tepelně opracuje, odbarví, vylisuje na papír, který se potiskne, a nakonec pokryje plastovou voděodolnou membránou (která tvoří 5 % složení), a tak vznikají jednorázové kelímky. Je neuvěřitelné, když si představíte, že se kelímek po tomto dlouhém procesu vyhodí do koše po 5 minutách použití a 99 % z nich skončí na skládce nebo ve spalovně odpadů. Jak jistě uznáte, to vše je obrovská zátěž pro životní prostředí. Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) „papírny a celulózky jsou čtvrtým největším průmyslovým spotřebitelem energie (se spotřebou 6,4 EJ energie za rok 2005) a velkými producenty emisí skleníkových plynů“ (zdroj: zpráva EIA z roku 2008). Je tohle opravdu udržitelné?

Když svůj šálek poprvé rozbalíte, tak předtím, než ho rozložíte do požadované velikosti a vymyjete, nezapomeňte otevřít zátku na víčku. Naplňte ho nápojem asi 1 cm pod okraj a pečlivě na něj našroubujte víčko. Po dopití nápoje šálek stlačte a zátku zatlačte do otvoru na víčku (uslyšíte zacvaknutí). Více informací se dozvíte z následujícího videa:

Load More

jak pokito funguje

jak se pokito čistí

šálek pokito byl pečlivě navržen tak, aby byl tím naprosto nejlepším opakovaně použitelným šálkem na každý den